Wyświetlanie treści

  • Black/White
  • White/Black
  • Yellow/Blue
  • Standard

Current Style: Standard

Muzeum Pro Memoria Edith Stein

Error message

Notice: Undefined property: view::$row_index in calendar_plugin_style->render() (line 291 of /home/platne/serwer21515/public_html/Lubliniec/sites/all/modules/calendar/includes/calendar_plugin_style.inc).

W dniach 06 sierpnia - 19 sierpnia nieczynne Sticky

Jul
30

W dniach 6 sierpnia – 19 sierpnia 2019 Centrum Informacji Turystycznej Muzeum Edyty Stein w Lublińcu będzie nieczynne. W razie pytań proszę kontaktować się z LUBITEKĄ – Miejsko-Powiatową Biblioteką Publiczną w Lublińcu pod nr tel. 34 356 28 27

Posted By CIT Lubliniec read more

Wizyta Courantów w Lublińcu

Jun
26

CourantowieW dniu 23 czerwca Muzeum Edyty Stein w Lublińcu miało niezwykłych gości. Zza zachodniej granicy przybyli do nas krewni naszej patronki, państwo Jörg i Uta Courant, których to łączy z naszą Edytą osoba jej dziadka, Salomona Courant. Gości powitali w Lublińcu pani wiceburmistrz miasta Anna Jonczyk-Drzymała wraz z panią Joanną Brzeziną, dyrektor Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej im. J. Lompy w Lublińcu. Nasi goście żywo interesują się dziejami swojej rodziny oraz podzielili z nami się kilkoma anegdotami, jakie poznali podczas badań swojego drzewa genealogicznego. Po wizycie w muzeum odwiedzili również lubliniecki cmentarz żydowski, gdzie spoczywają ich dalecy krewni: Adelajda Courant z d. Buchard, Salomon Courant, a także starsi bracia Edyty Stein: Emst i Richard. Państwo byli bardzo zadowoleni z wizyty w Lublińcu i informacjami jakie uzyskali o naszej patronce. Mamy nadzieję, że jeszcze nas odwiedzą, tym razem w większym gronie.

Posted By CIT Lubliniec read more

Wykład Uniwersytetu Trzeciego Wieku

May
20

Uniwersytet Trzeciego Wieku - logoUniwersytet Trzeciego Wieku w dniu 21 maja o godz. 16:00 zaprasza na wykład dr Krzysztofa Pawełko, który przybliży słuchaczom Spitsbergen - największą wyspę w Norwegii. Wyspa ta pomimo ciężkich okołopolarnych warunków przyrodniczych jest domem ponad tysiąca mieszkańców, którzy stawiając czoła przeciwnościom natury uczynili ten teren swoim domem.

 

 

Posted By CIT Lubliniec read more

Rodzinne Warsztaty Wielkanocne

Mar
18

 Rodzinne Warsztaty WielkanocneMiejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu serdecznie zaprasza dzieci i młodzież z opiekunami na "Rodzinne Warsztaty Wielkanocne", które będą miały miejsce 7 kwietnia (niedziela) o godz. 15.00 w Muzeum Pro Memoria Edith Stein.

Warsztaty poprowadzi STIVEN MRUGAŁA.

Ilość miejsc ograniczona (25 osób).

Koszt udziału w warsztatach 10 zł/os.

Zapisy i wpłaty zbierane są do 3 kwietnia (środa) w Muzeum Edyty Stein w

poniedziałki i środy w godzinach 8.00-16.00

wtorki i czwartki w godzinach 10.00-18.00

niedziele w godzinach 9.00-17.00

Serdecznie zapraszamy!

Posted By CIT Lubliniec read more

Slajdowiska Podróżnicze: Boliwia

Mar
10

 Slajdowiska Podróżnicze: BoliwiaPrzed nami kolejna edycja Slajdowisk Podróżniczych organizowanych przez Stowarzyszenie Ścieżka Marzeń. Spotkanie odbędzie się w piątek 29 marca 2019 r. o godz. 18:00 i wystąpi na nich Pan Piotr Seget, który przybliży nam swoje doświadcznia z podróży jaką odbył do Boliwii. Slajdowisko odbędzie się w Muzeum Pro Memoria Edith Stein w Lublińcu.

Zapraszamy!

Posted By CIT Lubliniec read more

Jesteśmy z Wami już 10 lat

Feb
27

Jesteśmy z Wami już 10 latW ubiegłym roku nasze miasto obchodziło 10-lecie ustanowienia Edyty Stein – św. Teresy Benedykty od Krzyża patronką Lublińca, a w lutym bieżącego roku mija już 10 lat funkcjonowania naszego Muzeum Pro Memoria Edith Stein. Dzięki władzom Lublińca udało się pozyskać środki europejskie na remont zabytkowego obiektu w ramach projektu pt. „Adaptacja pomieszczeń historycznej kamienicy Courantów na siedzibę Muzeum Pro Memoria Edith Stein w Lublińcu” z EFRR w ramach działania RPO Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Nasze Muzeum Pro Memoria Edith Stein zastąpiło wcześniej istniejące, znacznie mniejsze muzeum prowadzone przez członków Towarzystwa im. Edyty Stein. Jego zbiory stały się bazą izby pamięci Patronki Zespołu Szkół im. Św. Edyty Stein Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców w Lublińcu.

Szczegółowe informacje dotyczące Muzeum i jego działalności, dzięki opracowaniu Magdaleny Oberskiej z Centrum Informacji Turystycznej w Lublińcu, znajdą Państwo w lutowym wydaniu naszej lokalnej gazety „Nowiny Lublinie”, którą będzie można uzyskać Urzędzie Miasta Lubliniec.

Zachęcamy do lektury.

Posted By CIT Lubliniec read more

Wystawa pt.: „Sfrunął na Śląsk Orzeł Biały”

Feb
26

Wystawa pt.: „Sfrunął na Śląsk Orzeł Biały” 

W dniach 4 marca–22 marca w Lublińcu w Centrum Informacji Turystycznej Muzeum Pro Memoria Edith Stein będzie można zobaczyć wystawę poświęconą Powstaniom Śląskim.
Wystawa zorganizowana w ramach projektu PatriotycznyLubliniec III.

 Zapraszamy wszystkich do zwiedzania!

 

Posted By CIT Lubliniec read more

Wykład Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Oct
02

Wykład Uniwersytetu Trzeciego Wieku Uniwersytet Trzeciego Wieku w Lublińcu zaprasza we wtorek, 16 października 2018 r. o godz. 16:00 na wykład Moniki Ploski pt. „Zagrożenia farmakologiczne w Polsce”, który odbędzie się w Muzeum Pro Memoria Edith Stein w Lublińcu (ul. E. Stein 2). Wstęp wolny.

Posted By CIT Lubliniec read more

Słuchowisko „Posłuchaj o Edycie Stein”

Sep
25

słuchowisko „Posłuchaj o Edycie Stein”Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na słuchowisko „Posłuchaj o Edycie Stein”, które odbędzie się w czwartek 11 października 2018 roku o godz. 17:00 w Muzeum Pro Memoria Edith Stein w Lublińcu (ul. E. Stein 2). Wstęp wolny! Czas trwania ok. 45 minut. Zapraszamy!

Posted By CIT Lubliniec read more

Pokaz filmu „Kto szuka prawdy”

Sep
25

Pokaz filmu „Kto szuka prawdy”Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na otwartą projekcję filmu o Edycie Stein p.t.: „Kto szuka prawdy”, która odbędzie się w niedzielę 7 października 2018 roku o godz. 14:00 w Muzeum Pro Memoria Edith Stein w Lublińcu (ul. E. Stein 2). Czas trwania filmu: 60 minut. Wstęp wolny! Patronem wydarzenia jest Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Posted By CIT Lubliniec read more

Pages

Subscribe to RSS - Muzeum Pro Memoria Edith Stein