Wyświetlanie treści

  • Black/White
  • White/Black
  • Yellow/Blue
  • Standardowe

Current Style: Standardowe

V Lublinieckie Warsztaty Muzyczne „Gram bo lubię”

Komunikat o błędzie

  • Notice: Undefined index: access w _menu_translate() (linia 778 z /home/platne/serwer21515/public_html/Lubliniec/includes/menu.inc).
  • Notice: Undefined index: access w _menu_translate() (linia 778 z /home/platne/serwer21515/public_html/Lubliniec/includes/menu.inc).
  • Notice: Undefined index: access w menu_local_tasks() (linia 1892 z /home/platne/serwer21515/public_html/Lubliniec/includes/menu.inc).
  • Notice: Undefined index: access w menu_local_tasks() (linia 1892 z /home/platne/serwer21515/public_html/Lubliniec/includes/menu.inc).
Wersja do wydrukuWersja do wydruku

V Lublinieckie Warsztaty Muzyczne Gram bo lubięZapraszamy na 5 edycję warsztatów muzycznych "Gram bo lubię", które odbędą się 18 kwietnia o godz. 10:00 w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu. Na godz. 19:00 zaplanowano koncert Leszka Cichońskiego wraz zespołem Asformation.

V Lublinieckie Warsztaty Muzyczne „Gram bo lubię”


18.04.2017 MDK Lubliniec


„Gitarowy desant” – gitara elektryczna – Leszek Cichoński
“Poznaj swój głos” - wokal - prowadzenie Katarzyna Suchara
„Trzy wymiary gitary” – gitara elektryczna – prowadzenie Roman Odoj
„Czas na bas” – gitara basowa – prowadzenie Arkadiusz Suchara
„Groove czy swing” – perkusja – prowadzenie Dariusz Gola
„Praca w zespole” - workshop

10.00 – 14.00 – zajęcia warsztatowe w poszczególnych klasach
14.00 – 15.00 – przerwa obiadowa
15.00 – 18.00 – zajęcia warsztatowe z Leszkiem Cichońskim
18.00 – 19.00 – praca w zespole (comba), próba dźwiękowa na scenie (soundcheck)
18.00 – 19.00 – prezentacja sprzętu muzycznego Guitar Center z Łodzi (foyer MDK)
19.00 – 21.00 – koncert Leszka Cichońskiego & Asformation oraz uczestników warsztatów

Gitarowy Desant Leszka Cichońskiego, pomysłodawcy Gitarowego Rekordu Guinnessa to tradycyjne warsztaty gitarowe prowadzone w kilku miastach Polski, które pomogą wszystkim chętnym przygotować się do wzięcia udziału 1 maja 2017 r. w tej międzynarodowej imprezie.
Już 18 kwietnia w Lublińcu, fani gitary będą mieli okazję wziąć udział w wyjątkowych warsztatach w ramach ogólnopolskiego Desantu Gitarowego. Leszek Cichoński – jeden z najwybitniejszych polskich gitarzystów, autor wielu podręczników pokaże jak zagrać utwory wykonywane w czasie Gitarowego Rekordu Guinnessa we Wrocławiu. Udział w warsztatach jest bezpłatny.
Nie jest ważne, czy umiesz grać na gitarze, czy dopiero zaczynasz – każdy może wziąć udział w zajęciach i podszkolić się pod okiem mistrza. W trakcie dwugodzinnego kursu uczestnicy prócz utworów wykonywanych 1 maja w czasie Gitarowego Rekordu wykonywać będą m.in. ćwiczenia rytmiczne, dowiedzą się więcej na temat artykulacji w bluesie i rocku.
Jak podkreśla Leszek Cichoński, żeby zagrać podczas Gitarowego Rekordu Guinnessa nie trzeba mieć skończonej szkoły muzycznej ani specjalnych umiejętności gitarowych. – Tak naprawdę wystarczy tylko instrument, znajomość pięciu prostych akordów „Hey Joe”, obecność na wrocławskim Rynku i zapał. Liczy się dobra zabawa – podkreśla artysta.
Oczywiście, w trakcie warsztatów Cichoński pokaże akordy do „Hey Joe” Jimiego Hendrixa i innych utworów, które już 1 maja zagrają uczestnicy kultowego Gitarowego Rekordu Guinnessa na wrocławskim Rynku. W tym roku podjęta zostaje próba pobicia rekordu z 2016 roku, kiedy to kawałek zagrało 7356 gitarzystów. Najbliższe warsztaty będą zatem świetną okazją, by przygotować się do wspólnego grania i wziąć udział w Pierwszomajowym Święcie Gitary.

Zapisy:
warsztatylubliniec@gmail.com
Tel. +48604126365
mdk@lubliniec.pl
Tel. 34 351-06-87


© Źródło:http://www.lubliniec.info.

Data wydarzenia: 
wtorek, 18 Kwiecień, 2017 - 10:00