Wyświetlanie treści

  • Black/White
  • White/Black
  • Yellow/Blue
  • Standardowe

Current Style: Standardowe

Odznaki Krajoznawcze im. Edyty Stein czekają do zdobycia!

Komunikat o błędzie

  • Notice: Undefined index: access w _menu_translate() (linia 778 z /home/platne/serwer21515/public_html/Lubliniec/includes/menu.inc).
  • Notice: Undefined index: access w _menu_translate() (linia 778 z /home/platne/serwer21515/public_html/Lubliniec/includes/menu.inc).
  • Notice: Undefined index: access w menu_local_tasks() (linia 1892 z /home/platne/serwer21515/public_html/Lubliniec/includes/menu.inc).
  • Notice: Undefined index: access w menu_local_tasks() (linia 1892 z /home/platne/serwer21515/public_html/Lubliniec/includes/menu.inc).
Wersja do wydrukuWersja do wydruku

 Odznaki Krajoznawcze im. Edyty Stein czekają do zbobycia!W 2018 roku przypada jubileusz 10-lecia nadania Lublińcowi Patronatu Edyty Stein i z tej okazji zapraszamy do zdobywania Odznaki Krajoznawczej im. Edyty Stein. Odznaka ma na celu przybliżenie postaci św. Teresy Benedykty od Krzyża – Edyty Stein, jej życia i związków z Lublińcem i zdobywa się ją na terenie miasta. Jeśli chcesz zdobyć odznakę twoim zadaniem jest udokumentowanie swojejobecności w poszczególnych miejscach i obiektach z regulaminu zdobywając: pieczątki, zdjęcia czy szkice w założonej przez ciebie kronice, książeczce, zeszycie potwierdzeń. Możesz skorzystać z gotowej książeczki, którą możesz pobrać poniżej (załącznik). Plik w formacie pdf jest przygotowany do druku dwustronnego (przerzucanie względem krótszej krawędzi), po wydrukowaniu złóż wszystkie kartki na pół i gotowe! Możesz ruszać w teren! Po wypełnieniu kroniki przynieś ją do Muzeum Edyty Stein w Lublińcu, a Instruktorzy Krajoznawstwa, dokonają jej weryfikacji. Polecamy!

Regulamin

 

Postanowienia ogólne:
1. Odznaka ma na celu przybliżenie postaci św. Teresy Benedykty od Krzyża – Edyty Stein, jej życia i związków z Lublińcem.
2. Odznaka jest jednostopniowa.
3. Za szczególne popularyzowanie postaci Świętej odznaka może być przyznawana honorowo.

4. Odznakę można zdobywać równocześnie z innymi odznakami PTTK podczas wycieczek indywidualnych i grupowych pielgrzymek oraz przy okazji indywidualnego odwiedzenia obiektów związanych z kultem Świętej i z jej rodziną w Lublińcu.

 

Warunki zdobywania odznaki
1. Ubiegający się o odznakę powinien udokumentować obecność w poszczególnych miejscach i obiektach zdobywając: pieczątki, widokówki, zdjęcia czy szkice własnoręcznie wykonane w kronice, książeczce potwierdzeń wg poniższego zestawienia obiektów:

 

A. Kościół parafialny pod wezwaniem Św. Teresy Benedykty Od Krzyża – Edyty Stein na Steblowie (ul. Żeromskiego 2)
B
. Dom „Villa Nova” - ul. Mickiewicza 29/31 (obecnie nie istnieje)
C
. Dom Courantów – ul. Edyty Stein 2
D. Pomnik – Pl. Kopernika (Mały Rynek)
E. Zespół Szkół im. Edyty Stein KSW – Izba Pamięci – ul. Piłsudskiego 8
F. Cmentarz Żydowski – ul. 11 Listopada
G. Synagoga – ul. Mickiewicza 26 (obecnie nie istnieje) – zdjęcie lub odbitka ze starych fotografii, ilustracji, przewodników (ksero)

 

2. Potwierdzenia może dokonać Instruktor Krajoznawstwa, Przewodnik, Przewodnik TP, KOT.

Weryfikacja
Odznakę przyznaje Oddział PTTK Lubliniec

 

Opracował: Kazimierz Bromer


 

Data wydarzenia: 
czwartek, 1 Marzec, 2018 - 16:30